TEKLİFİSTE
Web’de Bugün ve Gelecek
1377    19 Nisan 2018    Ziya Bilgitoğlu

İnternetin gelişmesi ile birçok bilgiye birkaç tıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca birçok firma da web’dw yer alarak ürün veya hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırabiliyorlar. Günümüzde web siteleri ile her işlem çok daha kolay ve güvenilir olarak yapılabiliyor. Web siteleri kurumsal ve bireysel olarak ayrılmaktadır. Kurumsal siteler firmaların ürünlerini veya hizmetlerini sunduğu bir vitrin olmakta. Web sitelerinde istenilen bilgilere ulaşabilmenin yanında, tüm bankacılık işlemlerinizi de yapabilmektesiniz. Günümüzde web siteleri yediden yetmişe herkes tarafından kullanılmaktadır. Firma bilinirliği açısından önemli bir yeri olan web sitelerinin kullanımı da giderek artmaktadır.

Bugün Web’in Önemi

Bankacılık ve devlet işleri ile ilgili tüm işlemler web siteleri üzerinden yapılabilmekte ve bu durum web sitelerinin önemi artırmakta. Web sitesi kullanımında mutlaka kurumsal hizmet veren noktalar seçilmelidir. Bu güvenlik açısından çok büyük bir önem taşır. Ayrıca web siteleri üzerinden alışveriş de yapabilme imkânınız bulunuyor. İstediğiniz ürün veya hizmeti satın alabiliyorsunuz. Web siteleri sayesinde firmalar ürünlerini daha geniş ve hedeflenmiş kitlelere ulaştırabilmektedir. Ayrıca internet reklamları reklam açısından da oldukça ekonomiktir. Cep telefonu gibi mobil cihazların hayatımıza girmesi web sitelerinin de kullanılırlığını artırdı. Her aradığınız bilgiye ulaşmada kolaylık sağlayan web siteleri geçmişten günümüze büyük bir ivme göstermektedir.

Gelecekte Web’de Neler Olacak

Teknolojinin gelişmesi ile web’de de yenilikler yaşanmaya başlamıştır. Daha kaliteli tasarımlara ve gösterildiği cihazlara uyum sağlayan web siteleri oluşmaya başlamıştır. Gelecekte siteler farklı bir ara yüze sahip olarak hizmet verecektir. Tamamen sese ve hareketlere duyarlı olan bu web siteleri ile dokunma veya yazmanıza gerek kalmadan sadece ses ve el hareketleri ile bildirim yapabilecek ve istediğiniz sayfaya kısa süre de ulaşım sağlayabileceksiniz. Bu sayede istenilen bilgiye ulaşım hızında da artış yaşanacaktır. En önemli gelişmelerden biri de tüm firmaların web sitelerinin olacağıdır. İstediğiniz firma bilgisine veya ürünlerine web sitesi üzerinden kolayca ulaşabileceksiniz. Ayrıca mobil uygulama kullanım oranının artması ile web de yeni bir başlangıç oluşacaktır.