TEKLİFİSTE
Domain & Hosting

Domain bir web sitesinin ismidir. İnternet tarayıcılarının adres çubuğuna bu isimler yazılarak sitelere giriş yapılır. Aslında sitelere ip adresleriyle de bağlanılabilir. Fakat ip adreslerini akılda tutmak zordur. Bu nedenle domainler yani alan adları kullanılır. .Com, .net, .biz, .org en çok tercih edilen uzantılardır.

 

Hosting hizmeti, internet üzerinde yayın yapacak uygulamalarınızın (web sitesi, veritabanı, mobil uygulamalar, email servisleri vs.)  verimerkezi adı verilen ortamlarda, server yani sunucu adı verilen bilgisayarlar üzerinde 7/24  kesintisiz olarak yayınlanması hizmetidir.

Domain ve Hosting hizmetimiz ile markanızın ismi ile aynı bir domain’e sahip olarak, internette kullanacağınız sistemin barınması için gerekli hosting’e sahip oluyorsunuz.

.tr Uzantılı Alan Adları

Firma olarak tescilli bir markaya sahip iseniz ODTÜ onaylı (.tr) uzantılı bir domain adresine sahip olmanız için gerekli yazışma ve evrak işlerini yapıyoruz.

Dünya genelindeki internet prosedürlerine göre alan adları satın alınamazlar, asgari bir yıl olmak üzere belirli bir kullanım süresi için tescil edilebilirler. Alan adınızı tescil süresi bitiminde yenilemediğiniz takdirde alan adınızı bir başkası tescil edebilir. Biz bu işlemleri sizin adınıza takip edip süreçlerde sizleri bilgilendiriyor ve onaylamanız halinde süreleri uzatıyoruz.