TEKLİFİSTE

Samsung, iPhone'ları Android'e Dönüştüren Uygulaması iTest'i Kullanıma Sundu

Samsung, iPhone'ları Android'e Dönüştüren Uygulaması iTest'i Kullanıma Sundu
607    14 Nisan 2021    Görkem Sönmez

Samsung, iOS kullanıcılarını Android ekosistemine çekebilmek amacıyla farklı bir işe imza attı. "iTest" olarak adlandırılan ve web tabanlı özel bir yazılımı kullanıma sunan şirket, iPhone kullanıcılarını bu yazılımı kullanarak Galaxy telefon deneyimini keşfetmelerine olanak sağlıyor. Başka bir deyişle iTest, iPhone sahiplerine kendi telefonlarında Android deneyimi yaşatıyor.

 

iTest, tahmin edebileceğiniz üzere Android'in tüm özelliklerini sunamıyor. Ancak kısıtlamalara rağmen yine de çok iyi iş çıkardığını belirtebiliriz. Çünkü bu yazılımı kullanarak Samsung'un One UI arayüzünün neler sunabildiğini genel hatlarıyla görebiliyorsunuz. Örneğin iTest ile Galaxy Store'u ziyaret edebilecek, Android uygulamaların önizleme sürümlerini çalıştırabileceksiniz.

 

iTest'in sunduğu işlevselliklerin belki de en etkileyici olanı, bildirimler gönderebiliyor oluşu. Web tabanlı uygulamayı çalıştırdığınızda, iTest size bazı sahte bildirimler göndermeye başlıyor. Ancak bu durum, iPhone'dan gelen bildirimlerle de birleştiğinde biraz kafa karıştırıcı oluyor. Yine de Android deneyiminin neler sunduğunu öğrenmenizi sağlayacak iTest, olur da bir gün iPhone'u bırakıp Samsung Galaxy telefon alırsanız nelerle karşılaşacağınızı göstermiş oluyor.

 

İnternet sitesine ulaştıktan sonra telefonunuzun kamerasını açıp sitedeki QR kodu kodu okuttuğunuzda, iPhone 7 ve üzeri modellerde Android deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz. Bakalım iTest, iPhone kullanıcılarını Android ekosistemi için cezbetmeyi başarabilecek mi?