TEKLİFİSTE
Whatsapp’tan Çoğu Kullanıcıyı Üzecek Haber
1480    01 Kasım 2018    Görkem Sönmez

Dünya’nın en çok kullanılan uygulamaları arasında olan WhatsApp, çoğu kullanıcıyı üzecek hatta sinirlerini bozacak bir haber ile gündemde. Beklendiği gibi reklam gelişmesi hayata geçiriliyor.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp kurulduğu günden bu yana ücretsiz olarak hizmet vermekte ve böyle de devam edeceği tahmin ediliyor. Yapılan son açıklamada platform içerisinde reklamların da yer alacağı açıklandı. Resmi olarak belirtildiği kadarıyla reklamlar ‘’durum’’ bölümünde yer alacağa benziyor. Instagram üzerinden bildiğimiz story benzeri diyebileceğimiz bir bölüm. Paylaşılan içerikler 24 saatlik periyodun sonunda yok oluyor.

Açıklama şirketin üst düzey yöneticilerinden Chris Daniels’tan geldi; ‘’Durum bölümü şirket için birincil para kazanma seçeneği ve aynı zamanda işletmelerin insanlara ulaşması için bir fırsat olacak’’ diyor. Reklamlar bilindiği gibi çok sevilen bir ortam değil hatta sinir bozucu seviye de olabiliyor. Diğer yandan da reklamların ‘’durum’’ bölümünde olacak oluşu biraz olsun insanların olumlu tepki vermesine yol açıyor. Bazı şirketlerin reklamları direkt olarak konuşma penceresinin içerisinde konumlanabiliyor.