TEKLİFİSTE

Uygulama Geliştirmek İsteyenler İçin; Ücretsiz Xcode, SwiftUI ve UlKit Eğitimi

Uygulama Geliştirmek İsteyenler İçin; Ücretsiz Xcode, SwiftUI ve UlKit Eğitimi
1291    26 Temmuz 2021    Görkem Sönmez

Direkt Apple'ın web sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulan eğitimlerde Xcode, SwiftUI ve UIKit hakkında temel bilgiler öğrenebilirsiniz.

 

Akıllı cihazların kullanımının sürekli olarak artmasından dolayı, bilişim teknolojileri dünyasında uygulama geliştirici ihtiyacını da doğru orantılı şekilde etkilemekte. Zira kurumsal bir bünyede bulunmaya gerek duymadan, herkes yazılım, özellikle de akıllı telefon uygulaması geliştirebilmekte.

 

Bu gelişimin yarattığı en önemli avantajlardan birisi, uygulama geliştirmek için çoğu durumda belli bir ekosisteme bağlı kalma zorunluluğunun olmaması. Öyle ki Windows kullanıcısı bir geliştirici, tek bir yazılım geliştirme aracını kullanarak hem iOS hem de Android üzerinde çalışabilecek uygulamalar geliştirebilme imkanına sahip. Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple da, yazılım dünyasındaki gelişmeleri biraz olsun destekleyebilmek için, giriş seviyesinde iOS uygulama geliştirme eğitimini ücretsiz olarak sunmaya başladı. Herhangi bir aracı eğitim kurumuna başvurmadan doğrudan Apple aracılığıyla alınabilen eğitimle bir iOS uygulaması geliştirmek için temel bir bilgi birikimi edinmek mümkün.

 

Ücretsiz olarak sunulan eğitimde, iOS uygulamalarının arayüzünü teşkil eden SwiftUI hakkında, uygulama içi navigasyon, sayfalar arasında veri aktarımı, çizim ve ses kaydı gibi birçok konu yaklaşık 12 saatlik bir sürede ele alınmakta.

 

Aşağıdaki link üzerinden eğitime ulaşabilirsiniz.

https://developer.apple.com/tutorials/app-dev-training/