TEKLİFİSTE

Herkesin Oldukça Hoşuna Giden Özellik Google Aramalar’a Geliyor

Herkesin Oldukça Hoşuna Giden Özellik Google Aramalar’a Geliyor
844    12 Şubat 2021    Görkem Sönmez

Windows ve macOS kullanıcıları üzerinden gerçekleştirilmiş olan test, Google ile arama yapmaya çalışmanız durumunda hem ana arama sayfasını hem de arama sonuçlarına ait sayfaları karartıyor. Güzel haber ise simsiyah değil koyu gri bir tona bürünüyor olması. Özelliği deneyimleyen kullanıcılar, kendilerine farklı seçenekler sunulduğunu söylüyorlar. Bu da sistem temasını sık sık değiştiren kullanıcıların, Google Aramalar'ı da otomatik olarak değiştirebilecekleri anlamına geliyor. 

 

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Google Aramalar'ın karanlık modu, şu an için test aşamasında. Yani bu özellik, şu an için tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenemiyor. Ayrıca kullanıcılardan gelen geri bildirimlere baktığımızda; Google'ın bildirimini reddeden kullanıcıların, bir daha bu bildirimi almadıklarını görüyoruz. Yani yukarıdaki bildirimi görürseniz, teklifi reddetmeden önce iyice düşünün.

 

Aslına bakacak olursak internet tarayıcıları, çeşitli eklentiler sayesinde karanlık mod imkanı sunuyorlar. Google ise Aramalar'a eklediği özellik ile, sadece arama motoru özelinde bir hizmet sunmuş olacak. Ancak bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, şu an için bilinmiyor.